2015-12-28

Gwiazdkowy Turniej Tenisa Stołowego i Badmintona zakończony

W niedzielę 20 grudnia w hali sportowej GOSiRu odbył się Gwiazdkowy Turniej Tenisa Stołowego i Badmintona.

Jako pierwszy odbył się Turniej Tenisa Stołowego, następnie od godziny 11:00, równolegle, turniej Badmintona.
Zmagania rozpoczęła grupa 10 zawodników z najmłodszej kategorii wiekowej - MŁODZIEŻ (rocznik 2000 i młodsi). Łącznie rozegrali 27 emocjonujących spotkań, które jednoznacznie wyłoniły zwycięzcę - Bartosza Kaźmierczaka. Dalej na podium stanęli: Marta Ciosek i Alex Kawa. Kolejna grupa wiekowa - OLDBOY również liczyła 10 zawodników, w tym, pierwszy raz w historii  turniejów GOSiR Dopiewo,  zawodniczkę. Najlepszym w kategorii okazał się, jeden z najstarszych zawodników - blisko 70-letni Roman Jankowski. Kolejne miejsca wywalczyli Mieczysław Wagner i Leszek Wojciechowski. Kategoria OPEN zgromadziła największą ilość uczestników bo aż 18. Tutaj mecze były dłuższe i bardziej zacięte, czego najlepszym przykładem jest finał, który skończył się dopiero po 5 wyrównanych setach! Zwyciężył Adam Korzekwa, drugie miejsce zajął Łukasz Czysz, a trzecie Piotr Adamczak.
W Turnieju Badmintona wzięło udział 7 zawodników, którzy zagrali systemem każdy z każdym. Najlepszym zawodnikiem okazał się Adam Jankowski, przegrywając tylko 1 seta spośród wszystkich swoich rozgrywek. Kolejno w pierwszej trójce znaleźli się Marek Stawarz oraz Roman Wilczyk. Już teraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie zaprasza na kolejne imprezy sportowe!