2016-10-14

Sukcesy wędkarzy rzutowych ze Śremu

Młodzi wędkarze ze Śremu, Daria Walendowska,  Bartosz Stawiński i Maciej Witczak, znaleźli się w czołówce światowej w wędkarstwie rzutowym.

Daria Walendowska zdobyła srebrny medal podczas tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów w skishu spiningowym - konkurencji polegającej na szybkim i celnym trafianiu ciężarkiem 7,5 g do tarcz o średnicy 75 cm z różnych odległości oraz srebrny medal w konurencji drużynowej. Bartosz Stawiński zdobył brązowy medal w pięcioboju a Michał Witczak zdobył trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Podczas Mistrzostw Polski w Chorzowie młodzi śremianie potwierdzili swoją wysoką formę. Daria Walendowska i Maciej Witczak w kategorii juniorów zdobyli w trójboju i w pięcioboju tytuły wicemistrzów Polski. Bartosz Stawiński w kategorii junior w pięcioboju zdobył tytuł drugiego wicemistrza Polski.
10 października młodzi wędkarze gościli u Burmistrza Śremu. Otrzymali okolicznościowe statuetki i upominki.